.

Definicja męskości Odpowiedzialność, to bezcenna i najważniejsza cecha prawdziwego mężczyzny, który twardo stąpa po ziemi i ponosi konsekwencje swoich wszystkich czynów. Jest świadomy tego co robi, z powagą podchodzi do każdego słowa jakie wypowiada. Nie ucieka od problemów, nie lekceważy skutków i konsekwencji swoich zachowań. Bierze to wszystko na męską pierś i naprawia wszystko co jest możliwe do naprawienia, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jeśli jest z kobietą, bezinteresownie pomaga jej odnaleźć się w trudnej dla niej sytuacji. Męska inteligencja – to nie tylko cecha, która pozwala mężczyźnie dążyć do mądrości, ale również umiejętność odnajdywania się w różnych sytuacjach. Troskliwość męska – to cecha, która jest zwieńczeniem i dopełnieniem reszty niezbędnych męskich cech i zasad. Prawdziwy mężczyzna winien być troskliwy i opiekuńczy, taki który przytuli oraz pocieszy, wówczas będzie dla kobiety najcenniejszym skarbem, którego nie będzie chciała wypuścić z rąk. Oczywiście wtedy, kiedy ma również wszystkie pozostałe pozytywne cechy prawdziwego mężczyzny. Delikatność i czułość a szczególnie dżentelmeństwo, nigdy nie zaszkodzi żadnemu prawdziwie męskiemu Mężczyźnie.

wtorek, 31 maja 2016

Przeznaczenie


Szmaragdowe krople
spływają aksamitną perłą
do lśniącej serca głębi
odmierzając czas
przeszły w przyszłym
od ciebie do mnie
ode mnie do ciebie

M.L.

25 komentarzy:

 1. Drogi Michale, czy Ty sam piszesz te wiersze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam i tylko sam, nie ośmieliłbym się by kogokolwiek naśladować. Tym bardziej przypisywać sobie czyjeś autorstwo, co jest przestępstwem. Dzięki ;) Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ludzie są różni, wiec dlatego pytam :)
   Pozdrawiam, czekam z niecierpliwością na kolejny post.

   Usuń
  3. Fakt, dobrze że pytasz. Zajrzę do Ciebie gdzieś za godzinę, teraz kolacja. Do zobaczenia za niedługo ;)

   Usuń
  4. Dzięki, już po kolacji ;)

   Usuń
 2. "Definicja męskości" mądrze i bardzo pięknie napisana, jako kobieta całkowicie się z nią zgadzam. Wiersz, mimo że krótki to pięknie wyrażony w słowach, podoba mi się całość Twojego bloga. Pozdrawiam Michale

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie, dzięki ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Bardzo obrazowo ujęte. Twój wiersz rozbudza wyobraźnię.
  Podoba mi się Twój przekaz. Szacun Michale!

  OdpowiedzUsuń
 4. Michale! Fajnie że zrobiłeś blog o nas facetach, bo w sieci same kobiety a teraz też będziemy my mężczyźni ;))) Podoba mi się Twoja /Definicja/ wierszyk też. Pozdrówka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Michale, witaj pośród nas :) Taki właśnie powinien być prawdziwy mężczyzna, jak mówi powyższa "Definicja męskości" ale niestety, tak w większości nie jest. Owszem, być może kilku lub kilkunastu mężczyzn tego rodzaju by można znaleźć, gdyby się dobrze rozejrzeć ale nie więcej. A szkoda, bo to odstrasza dzisiejsze kobiety od zawierania małżeństw, które dla większości kobiet są istną katorgą, a nie związkiem miłości. Przykro to pisać, ale taka jest prawda, którą poznałam z autopsji. Ciekawi mnie, czy będziesz pisał tylko poezję, czy też miedzy innymi posty dotyczące mężczyzn? Jak na wstęp, to wiersz pięknie napisany i budzący pozytywną refleksję, ale też czuję w nim dramatyczny smutek łączący się z nadzieją. Być może się mylę, ale tak czuję go czytając. Blog, ogólnie jest przyodziany w ciekawą szatę i podoba mi się bardzo. Zaś jego treść, budzi wielką ciekawość i zachęca do czytania. Miło, że do nas dołączyłeś. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Michale. Oczywiście, że mężczyzna jest Człowiekiem tak jak i Kobieta. Blog, zapowiada się mądrze i romantycznie, ze względu na poezję. Wersy, pełne wrażliwości z nadzieją. Piękny wiersz i chociaż krótki, ale bardzo wymowny. Blog podoba mi się, a najbardziej wstępna (Definicja). Gdyby tacy byli wszyscy mężczyźni, to kobiety byłby najszczęśliwsze na świecie. A smutną prawdą jest to, że nie wszyscy tacy są. Tytułem i opisem bloga, budzisz moją kobiecą ciekawość i dlatego będę Cię czytać. Dziękuję, za dołączenie do moich Obserwatorów. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć Michał :)
  Fajnie będzie poczytać męskiego bloga. Nie znam się na poezji w ogóle, ale wiersz bardzo mi się podoba. Gratuluję talentu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Cię Michale! Cieszę się, że zdecydowałeś by do nas dołączyć :) Mam nadzieję, że Twój blog jako jedyny w swoim rodzaju /Męski/ z tego rodzaju tytułem i opisem, uświadomi nas kobiety o prawdziwej charakterystyce Mężczyzn. Ponieważ, jest wiele błędnych opinii nie tylko na temat kobiet, ale i też mężczyzn. Z wiersza odczytuję wstępną jego tematykę, która będzie budzić ciekawe refleksje dotyczące nas jako ludzi obojga płci. Sam wiersz, choć krótki to wyraziście przemawia o tym co czujesz i jak spostrzegasz miłość. Bardzo mi się podoba, jest pięknie napisany. Pomyślności życzę i dobrego dnia. Serdecznie Cię pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny i smutny nastrój.
  Podoba się, nasze życie jest nieprzewidywalne.
  Szacun Michale!

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest oczywiste, że mężczyzna jest Człowiekiem. Kobieta również, oboje są tylko ludźmi i nikim po zatem. Oby tylko był taki, jak w swoim opisie bloga podajesz. Wiersz, bardzo wymowny i budzi co do treści bloga i samego stanu rzeczy odpowiednią refleksje. Myślę, że treść wiersza i opisu jest zamierzona co do tytułu samego bloga. Bardzo podoba mi się, tego rodzaju treść i podejście do spraw męsko - damskich. Uważam, że nadszedł czas by te kwestie wspólnie omówić, bo tak jak mężczyźnie jest do pełni życia potrzebna kobieta, tak też kobiecie mężczyzna. Wspaniale, że utworzyłeś o tej właśnie tematyce bloga i zapewniam Cię, że z zainteresowaniem będę go czytać jak i wymieniać się doświadczeniami i poglądami co do poruszanych na nim kwestii. A więc, witaj Michale pośród nas. Dziękuję, za dołączenie do moich Czytelników w Obserwatorach. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę powodzenia w blogowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładny choć krótki, ciekawie napisany.
  My mężczyźni... i kobiety?
  Pozdrowionka ;) Karol

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkim, wielkie dzięki za wypowiedzi...
  Myślę miłe Panie, że kto jak kto ale Kobiety wiedzą najlepiej.
  Chociaż i my mężczyźni, też mamy swoje racje.
  Pozdrawiam każdego z Was ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z nutką melancholii i tajemniczo ale najważniejsze, że z optymistyczną puentą.
  Szacun Michale!

  OdpowiedzUsuń
 14. Szmaragdowe krople... Pięknie, z refleksją. Serdeczności Michale.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Przeznaczenie" Piękny obraz, słowem malowany. Z wersów wnioskuję, że uczucie trwa i bardzo dobrze. "Definicja męskości" Zgadzam się, z jej wymową. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Nostalgicznie i sentymentalnie, piękny w wymowie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Troszkę smutno, ale ładnie a co najważniejsze to z nadzieją. Pozdrawiam serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
 18. Prawdziwy, jak życie. Refleksyjny wiersz. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Wzruszające wersy i takie prawdziwe...
  Pogodnego dnia Michale

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy